D61087 Dotační management - kurz

Divadelní fakulta
zima 2013
Rozsah
1/1. 2 kr. 2 z 2. Ukončení: kz.
Vyučující
doc. MgA. Hana Průchová, Ph.D. (přednášející)
Garance
Ateliér divadelní produkce a jevištní technologie – Děkanát – Divadelní fakulta – Janáčkova akademie múzických umění
Dodavatelské pracoviště: Ateliér divadelní produkce a jevištní technologie – Děkanát – Divadelní fakulta – Janáčkova akademie múzických umění
Předpoklady
Nutné absolvovat v předchozím studiu tyto předměty: Projektový management II.
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je nabízen i studentům mimo mateřské obory.
Mateřské obory/plány
Osnova
  • - Úvod do problematiky evropských fondů (historie, základy programového financování, základní terminologie).
    - Komunitární programy Evropské unie (typy programů, jejich zaměření, terminologie) s důrazem na programy podporující projekty z oblasti kultury a kulturních průmyslů.
    - Strukturální fondy Evropské unie (typy fondů, vazba na národní programy, terminologie) a operační programy v České republice v programovacích obdobích 2004 - 2006, 2007 - 2013 a 2014 - 2020.
    - Životní cyklus dotace.
    - Příprava projektového záměru (podmínky přijatelnosti projektu, výběr vhodného dotačního titulu, zhodnocení náročnosti a realizovatelnosti projektu).
    - Detailní rozbor zpracování žádosti o podporu projektu v rámci zvoleného dotačního titulu s propojením s teorií projektového managementu.
    - Administrace a specifika realizace podpořených projektů, průběžné a závěrečné hodnocení projektů, udržitelnost projektů.
    - Úvod do problematiky zadávacích řízení a veřejných zakázek.
Literatura
  • Základ viz samostatné dokumenty - Zdroje k PM, Internetové zdroje k PM. Plus internetové odkazy související s problematikou Evropské unie a grantovou podporou (www.strukturalni-fondy.cz , www.esfcr.cz , webové stránky ministerstev a krajů). info
Výukové metody
* Formy výuky:
Třídenní kurz formou semináře
Počet hodin kontaktní výuky v rámci kurzu: 15
Počet samostatné práce studenta v rámci kurzu: 30

* Výukové metody:
Student reflektuje a prakticky ověřuje poznatky získané přednáškou a samostudiem samostatnou prací - vyhotovením projektové žádosti k modelovému příkladu projektu z oblasti kultury a kulturních průmyslů. Součástí práce je zmapování grantových příležitostí pro modelový projekt (z důrazem na zdroje EU), výběr vhodného dotačního titulu, příprava projektové žádosti na odpovídajících formulářích a prezentace výsledného řešení, jež bude reflektována jak pedagogem, tak ostatními studenty.

Pedagog používá následující výukové metody:
- Přednáška
- Práce s textem
- Diskusní metody
- Heuristické metody
- Individuální a individualizovaná výuka, samostatná práce studentů
- Kritické myšlení
Metody hodnocení
* Zimní semestr
Předmět je zakončen klasifikovaným zápočtem. Pro úspěšné zakončení předmětu je třeba absolvovat celý třídenní běh kurzu, zpracovat projektovou žádost modelového projektu v rámci zvoleného dotačního titulu (seminární práce), prezentovat výslednou žádost ostatním studentům a složit závěrečný test.
Procentuální váha hodnocení:
- vstupní předpoklad: účast na všech třech dnech kurzu,
- seminární práce: 40 % hodnocení, vč. slovní zpětné vazby pedagoga (slouží k ověření dovedností a způsobilostí studenta),
- prezentace seminární práce s podporou PPT, Prezi či jiné aplikace: 30 % hodnocení, vč. slovní zpětné vazby pedagoga (slouží k ověření dovedností a způsobilostí studenta),
- písemný test: 30 % (slouží k ověření znalostí studenta).

  • Statistika zápisu (nejnovější)
  • Permalink: https://is.jamu.cz/predmet/difa/zima2013/D61087