DSDLY16 Dramaturgie scénografie (projekty a prezentace)

Divadelní fakulta
léto 2019
Rozsah
0/2/0. 1 kr. Ukončení: z.
Vyučující
MgA. Kateřina Bláhová (cvičící)
doc. MgA. Marie Jirásková, Ph.D. (cvičící)
doc. Mgr. Jana Preková (cvičící)
doc. Mgr. Jan Štěpánek (cvičící)
Garance
Ateliér světelného designu - Děkanát - Divadelní fakulta - Janáčkova akademie múzických umění v Brně
Dodavatelské pracoviště: Ateliér světelného designu - Děkanát - Divadelní fakulta - Janáčkova akademie múzických umění v Brně
Předpoklady
Projekt rozvíjí talentové předpoklady a koncepční myšlení studentů v široké oblasti vizuálního umění. Projekt zahrnuje interpretaci volného uměleckého díla a východiska individuální tvorby studenta. Cílem je vytvořit platformu pro umělecký projekt spojující koncepty studentů za účelem veřejné reprezentace atelieru scénografie a světelného designu mimo divadelní prostor na festivalech,konferencích a společných i autorských výstavách,Salon scénografie,World stage design,Pražské Quadriennale,Signal.
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je určen pouze studentům mateřských oborů.
Mateřské obory/plány
Cíle předmětu
Schopnost vytvořit původní umělecké dílo, koncipovat vlastní umělecký výkon, ale také prokázat schopnost pracovat v týmu a vést skupinu v procesu umělecké tvorby, být flexibilní v procesu tvorby, realizovat projekt včetně produkce a postprodukce reflektovat podmínky realizace v nouzových (speciálních) podmínkách, nést důsledky vlastní umělecké tvorby od společenských (etických), přes ekonomické až po sociální a autorskoprávní prezentace originálního uměleckého výkonu vlastního nebo celého týmu na veřejnosti a to i na mezinárodním fóru a je připraven nést plnou zodpovědnost za práci skupiny.
Výstupy z učení
Student po absolvování předmětu je schopen nabídnout a realizovat autorský projekt nebo se účastnit společného projektu na mezinárodní úrovni.
Osnova
  • Předpoklady pro vznik autorského projektu studenta Etický, sociální a ekologický aspekt projektu Výzvy a veřejné zakázky Iniciace projektu, odkazy a zadání Idea, obsah, forma Materiály a technologie Kalkulace, finanční rozvaha Projektová dokumentace Propagace projektu Realizace
Literatura
  • Aronson, A. Pohled do propasti: eseje o scénografii. Praha: Divadelní ústav, 2007. info
Výukové metody
projekt, projektová výuka
Metody hodnocení
analýza projektu a aktivní účast v projektu a při realizaci
Předmět je zařazen také v obdobích léto 2020, léto 2021.