E-přihláška


 1. Jak si založím e-přihlášku?

  • Už mám založenou e-přihlášku a vím heslo:
   V e-přihlášce zvolte v sekci Založení přihlášky odkaz Vybrat obor nebo oborovou kombinaci.
  • Ještě nemám žádnou e-přihlášku nebo si nepamatuji heslo:
   Na adrese https://is.jamu.cz/prihlaska/, zvolte možnost Založit novou přihlášku.

 2. Jak zjistím svoje heslo k e-přihlášce?

  • Přihlášku mám podanou, zaplacenou a případné dokumenty poslané poštou společně s průvodkou
   Heslo už nepotřebujete. Stav své e-přihlášky a výsledek přijímacího řízení si můžete zkontrolovat pod odkazem "Chci jen zjistit výsledek přijímací zkoušky příp. informace o mé přihlášce" na adrese https://is.jamu.cz/prihlaska/. Zde stačí číslo přihlášky a datum narození.
  • Přihlášku mám podanou, ale nemám ji zaplacenou
   Založte si novou přihlášku.

 3. Stačí elektronicky vyplněná přihláška skutečně jako podklad pro přijímací řízení?

  Ano, jedná se o plnohodnotnou přihlášku ke studiu. Vyplňte pečlivě všechny požadované údaje. Následně vám systém nabídne Podání přihlášky. Po zaplacení manipulačního poplatku můžete zkontrolovat přijetí přihlášky a ověřit si, že se s vámi počítá v přijímacím řízení. Není třeba (resp. je krajně nežádoucí) vyplňovat vedle elektronické přihlášky ještě klasickou přihlášku papírovou.

 4. Můžete mi zaslat klasickou papírovou přihlášku?

  K podání přihlášky lze v krajním případě použít i klasický papírový formulář přihlášky na VŠ, který zakoupíte v prodejnách SEVT nebo získáte na střední škole. Formuláře nerozesíláme, prosíme využijte raději elektronickou agendu a vyplňte si svoji elektronickou přihlášku zde -- je koncipována tak, aby ušetřila práci oběma stranám a pro uchazeče je levnější. Pokud vás k volbě papírové přihlášky vede nějaká nejasnost, můžete zkusit položit dotaz na kontaktní adrese.

 5. Mám údaje v e-přihlášce dostatečně vyplněné?

  Když se objeví odkaz Podání přihlášky, jsou všechny povinné údaje vyplněny.

 6. V e-přihlášce mi svítí nezadáno: životopis, jak mám postupovat?

  Životopis vyplníte pomocí odkazu 'plnění/úprava životopisu'.

 7. V e-přihlášce mi svítí nezadáno: studijní směr, co mám dělat?

  Použijte odkaz 'plnění/úprava oborových informací'.

 8. Jaké dokumenty mám poslat s vytištěnou Průvodkou?

  Návod pro zaslání dokumentů je uveden pod odkazem plnění/úprava informací o doručování potvrzení.

 9. Jakým způsobem doložím potvrzení lékaře o způsobilosti ke studiu na VŠ?

  Drtivá většina oborů nevyžaduje lékařské potvrzení. Pokud váš obor potvrzení vyžaduje (obvykle u sportovní fakulty), najdete podrobnosti v e-přihlášce pod odkazem 'plnění/úprava informací o doručování potvrzení'.

 10. Dle mých informací je možné být přijat ke studiu bez přijímací zkoušky. Jak mám postupovat?

  Některé studijní obory skutečně umožňují prominutí přijímací zkoušky. Pak pod odkazem 'plnění/úprava informací o doručování potvrzení' prostudujte odstavec Žádost o přijetí bez zkoušek, naklikněte, že hodláte žádost podat, a společně s vytištěnou Průvodkou zašlete na příslušné děkanátní oddělení případně vyžadované dokumenty.

 11. V e-přihlášce chybí formulář pro středoškolské vysvědčení!

  Potvrzení známek ze střední školy vyžadují pouze některé studijní obory. Pokud ve formuláři nemáte odkaz 'plnění/úprava středoškolského vysvědčení', nejsou pro vás známky relevantní.

 12. Jak střední škola potvrzuje v elektronické přihlášce známky?

  Potvrzení známek ze střední školy vyžadují pouze některé studijní obory, které za výsledky přidělují body v přijímacím řízení. Pokud se vás toto zvýhodnění týká, aplikace nabídne formulář pro vyplnění vysvědčení. Způsob potvrzení správnosti se opět liší podle požadavků fakult. Přečtěte si komentář u příslušné rubriky e-přihlášky. Některé obory vyžadují potvrzení známek na tištěném formuláři (odkaz Tisk středoškolského vysvědčení), jinde stačí doložit u zkoušky vysvědčení, příp. nedokládat správnost vůbec (stačí čestné prohlášení).

 13. Maturoval jsem již před časem (či v jiné zemi), střední škola mi nechce potvrdit známky, jak postupovat?

  Známky může dle výročních vysvědčení potvrdit i jiný úřad, např. notář.

 14. Kde najdu informace o zaplacení poplatku za přihlášku?

  Po podání přihlášky (odkaz Podání přihlášky) se objeví odkaz Poplatek za přijímací řízení, kde naleznete potřebné informace.

  [1] odkaz v přihlášce na informace o poplatku za přijímací řízení

 15. Dá sa poukázať manipulační poplatok zo Slovenska?

  Ano, manipulační poplatek lze bezhotovostně uhradit i ze Slovenska. Nezapomeňte uvést správný variabilní symbol. Když se do dvou týdnů v přihlášce neobjeví přijatá platba, doporučujeme přiložit k průvodce kopii platebního příkazu/složenky a zaslat je na příslušné oddělení školy. Nezapomeňte uhradit takovou částku, aby po kurzovím přepočtu nebyla výsledná částka nižší než požadovaná v Kč.

 16. Moje přihláška není potvrzená, co mám dělat?

  Přihlášku je nutné podat (odkaz Podání přihlášky). Zpracování přihlášek trvá dva týdny. Jestliže už tato doba uplynula, obraťte se na studijní oddělení. Adresy studijních oddělení naleznete na adrese https://is.jamu.cz/studijni/.

 17. Proč nemám potvrzené přijetí poplatku?

  Na zpracování poplatku potřebujeme dva týdny. Pokud už tato doba uplynula, postupujte dle návodu ve Vaší e-přihlášce. Sekce: Platil jsem před více než dvěma týdny a chci nahlásit podrobnosti k ztracené platbě.

 18. Jaký dostanu doklad o přijetí přihlášky? Jakou mám jistotu, že je vše v pořádku?

  Poté, co vyplníte všechny povinné vyžadované rubriky (liší se podle studijního oboru), umožní vám aplikace podat Přihlášku. Studijní oddělení potvrdí přijetí Přihlášky kliknutím v informačním systému. Ke svojí e-přihlášce máte kdykoliv přístup pomocí tajného hesla, takže můžete zkontrolovat, zda Přihláška již byla akceptována, nebo byly třeba shledány nedostatky a žádost o doplnění. V aplikaci pro e-přihlášku lze také zkontrolovat zda došla vaše platba manipulačního poplatku. Pokud snad přijetí není potvrzeno, můžete situaci elektronicky urgovat na děkanátě. (Tím se eliminují typické únorové telefonáty "zda je přihláška v pořádku"). Pokud v systému vidíte, že Přihláška byla přijata a platba došla, můžete být bez obav, přijde vám pozvánka k přijímacímu řízení, resp. máte stejnou míru jistoty, jako kdyby byla zaslána klasická papírová přihláška.

  [1] informace o potvrzení přijetí přihlášky

 19. Co se stane s mými osobními údaji?

  Sbírané údaje se použijí pro zavedení vaší osoby do Informačního systému školy. Pokud děkanát Přihlášku nepotvrdí (typicky proto, že nepřišla platba, šlo zřejmě o nějaký testovací pokus), budou údaje na konci přijímacího řízení smazány. S osobními i dalšími údaji se nakládá ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů - databáze informací o vás samozřejmě nebude předána jinému subjektu než škole, ap.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na jamuis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 23. 4. 2019 18:08, 17. (lichý) týden

Kontakty: jamuis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz, studijní odd., správci práv | Více o Informačním systému