HF:HF1036l Composition of children's musi - Course Information
HF1036l Composition of children's music
Faculty of MusicSummer 2025
- Extent and Intensity
- 1/1/2. 2 credit(s). Type of Completion: zk (examination).
- Teacher(s)
- MgA. Edgar Omar Rojas Ruiz, Ph.D. (lecturer)
- Guaranteed by
- doc. Mgr. Ing. MgA. Dan Dlouhý, Ph.D.
Composition and Multimedia Creation Department – Dean’s Office – Faculty of Music – Janáček Academy of Performing Arts
Supplier department: Composition and Multimedia Creation Department – Dean’s Office – Faculty of Music – Janáček Academy of Performing Arts - Timetable
- Fri 9:20–10:55 011
- Prerequisites (in Czech)
- Absolvování předmětu HF1036z Kompozice dětské hudby.
- Course Enrolment Limitations
- The course is only offered to the students of the study fields the course is directly associated with.
- fields of study / plans the course is directly associated with
- Electroacoustic Music Composition (programme HF, KompM:M5)
- Composition (programme HF, KompM:M5)
- Film and Scenic music Composition (programme HF, KompM:M5)
- Course objectives (in Czech)
- Cílem předmětu je navázat na znalosti a dovednosti, získané v předmětu HF1036z Kompozice dětské hudby, a dále je prohloubit.
- Learning outcomes (in Czech)
- Student bude po absolvování předmětu schopen:
• využít při tvorbě hudby pro děti i některé žánry z oblasti populární hudby,
• rozlišit nejvhodnější prostředky při komponování hudby pro dětské vzdělávací pořady a v tvorbě scénické hudby pro dětská divadelní představení a multimédia,
• vytvořit krátkou operu pro děti,
• komponovat i nontónovou dětskou hudbu,
• využít v tomto druhu tvorby i nové technologie. - Syllabus (in Czech)
- Přenos žánrů populární hudby do hudby pro děti.
- Dětská hudba pro vzdělávací účely.
- Dětská hudba v divadle.
- Hudba pro děti ve vizuálních médiích.
- Dětská opera.
- Nontónová hudba pro děti.
- Dětská hudba a nové technologie.
- Literature
- recommended literature
- FERNANDEZ PONCELA, Anna M.. Género y canción infantil. Polít. cult. [online]. 2006 n.26, pp.35-68. ISSN 0188-7742.
- SOTOMAYOR, Jenny, La letra con arte entra. Producciones Educación Aplicada. Edición 2012, México, ISBN-10: 6079581507, ISBN-13: 978-6079581503.
- HAL LEONARD PUBLISHING COORPORATION. The Disney Collection Songbook. Hal Leonard Coorporation, Third edition, 1993, USA. ISBN 9780793508327.
- MARTINEZ, Mario Iván. De Nidos, Estrellas Y Girasoles. El Niño Vincent Van Gogh. Alfaguara infantil, Edición 2020, México. ISBN 9786073196901.
- Teaching methods (in Czech)
- Přednáška, cvičení. Hromadná výuka.
- Assessment methods (in Czech)
- Zkouška. Hodnocení bude uděleno za zkomponování tří krátkých dětských písní (vždy cca 1 - 2 min.) s didaktickým námětem - jedna z nich by měla zahrnovat studentem vytvořenou dětskou postavu, a dále vytvoření instrumentální skladby v délce 3 - 5 min. pro minimálně dva nástroje na základě dětského příběhu.
- Language of instruction
- Czech
- Further Comments
- The course is taught annually.
- Enrolment Statistics (Summer 2025, recent)
- Permalink: https://is.jamu.cz/course/hf/summer2025/HF1036l