Přijímací řízení 2021 bakalářské obory

Music Management

Bachelor's studies, study mode: full-time, single-subject.

Admission Procedures

  • Acceptance round information

    Přijímací řízení pro rok 2021 na bakalářské obory Hudební fakulty

  • Admission conditions

    Předpoklady pro přijetí ke studiu

    Vzdělávání na JAMU je dostupné všem uchazečům o studium, kteří prokáží talent v příslušné oblasti a osobnostní předpoklady pro jeho rozvíjení.

    Podmínkou přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou, ke studiu v oblasti umění mohou být přijati také uchazeči s vyšším odborným vzděláním v konzervatoři, nebo výjimečně též uchazeči bez dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou nebo vyššího odborného vzdělání v konzervatoři. Splnění podmínky uchazeč dokládá odevzdáním kopie maturitního vysvědčení nebo kopie vysvědčení o absolutoriu v případě dosažení vyššího odborného vzdělání. Je-li maturitní vysvědčení vydáno v zahraničí a nestanoví-li mezinárodní smlouva jinak, musí přijatý uchazeč předložit úředně ověřenou kopii rozhodnutí o uznání zahraničního vzdělání vydaného odborem školství příslušného krajského úřadu v ČR.

    Podmínky pro přijetí cizinců ke studiu (s výjimkou uchazečů ze Slovenské republiky)

    Při přijímání cizinců ke studiu v bakalářském studijním programu musí děkan dodržet splnění závazků, které vyplývají z mezinárodních smluv, jimiž je Česká republika vázána.

    V případě, že se nejedná o akreditovaný studijní program pro cizince v cizím jazyce, a studenti – cizinci – tedy budou studovat v českém jazyce, tj. za stejných podmínek jako čeští studenti, jsou povinni složit ověřovací zkoušku znalostí českého jazyka na Katedře cizích jazyků HF JAMU. Požadována je úroveň B1 podle SERR/CEFRL (Společného evropského referenčního rámce pro jazyky). Uznány mohou být též zkoušky odpovídající úrovně složené na Univerzitě Karlově (ÚJOP), Masarykově univerzitě (Kabinet češtiny pro cizince), a rovněž maturitní zkouška z českého jazyka složená v ČR. O uznání zkoušek rozhoduje vedení Katedry cizích jazyků HF JAMU.

    Průběh přijímacího řízení

    Podmínkou pro přijetí uchazeče ke studiu v bakalářském studijním programu je ověření úrovně talentových předpokladů přijímací zkouškou konanou formou talentové komisionální zkoušky.

    Termíny přijímacího řízení

    Přijímací zkoušky do oboru/specializace hudební manažerství se uskuteční 4-5. 2. 2021

    Uchazeči o studium bude zaslána pozvánka nejméně 14 dní před konáním zkoušek.

    Náhradní termín přijímacího řízení není stanoven! Pokud se ovšem uchazeč nemůže dostavit k přijímací zkoušce z důvodu akutní nemoci a nejpozději do tří dnů po termínu konání této zkoušky předloží lékařské potvrzení, může se zúčastnit přijímací zkoušky v náhradním termínu, který mu bude stanoven po dohodě se zkušební komisí, nejpozději však do 18. 2. 2021, neboť 19. 2. 2021 se koná zasedání přijímací komise. Po vykonání přijímací zkoušky nelze dodatečné lékařské potvrzení akceptovat a v rámci odvolacího řízení nelze uznat zdravotní problémy v době konání přijímací zkoušky jako důvod ke změně rozhodnutí o nepřijetí ke studiu.

    Informace o přesných podmínkách přijímacích zkoušek pro obor:

    VYPSAT
  • Evaluation criteria valid for applicants

    Způsob hodnocení výsledků přijímacích zkoušek a vyrozumění uchazečů

    Zkušební komise pro jednotlivé specializace studijních programů jmenuje děkan fakulty. Členové příslušné komise jsou povinni být přítomni při zkoušce všech uchazečů dané specializace a na základě bodování určit pořadí. Zkušební komise má vyhrazené právo nevyzkoušet uchazeče v celém rozsahu požadavků přijímací a talentové zkoušky.

    Přijímací řízení je jednokolové.

    Výsledky přijímací zkoušky jsou hodnoceny v každé specializaci zvlášť body v rozsahu 0–25 bodů.

    Minimální hranice pro návrh na přijetí je 20 bodů.

    O výsledku přijímací zkoušky budou uchazeči vyrozuměni písemně po termínu zasedání přijímací komise, která zasedá 19. 2. 2021. Kromě toho si každý uchazeč může po termínu zasedání přijímací komise ověřit svůj výsledek v informačním systému JAMU pomocí registračního kódu přihlášky.

    Do materiálů, které mají význam pro rozhodnutí o přijetí ke studiu, mohou uchazeči nahlédnout po písemném rozhodnutí děkana o přijetí či nepřijetí ke studiu.

    Ubytování ve vysokoškolských kolejích v průběhu přijímacích zkoušek není možné, každý si jej tedy řeší individuálně. Přijetí k vysokoškolskému studiu nezakládá automaticky nárok na ubytování ve vysokoškolské koleji JAMU.

  • Number of applicants admitted last year

    7
  • Number of applicants last year

    32
  • Approximate number of applicants that are to be admitted in this round

    7

Studies

  • Objectives

    The field is guaranteed by the Music Production Department. Since its inception, a number of experts in this field have already been educated in this field. During its development, the field has reached a format in which theoretical, practical and applied courses are represented and well interconnected. Therefore, the teachers of theoretical courses are well aware of the practical art projects in which students participate and they are thus able to utilise immediate practical knowledge in theoretical teaching.

    The graduate will: be able to communicate in at least two global languages

    have basic knowledge of psychology and sociology

    have developed computer skills

    be familiar with the history of music

    master the basics of dramaturgy

    be versed in the field of journalism

  • Learning Outcomes

    After successfully completing his/her studies the graduate is able to:

    • Students most often find employment in cultural and artistic organisations of the non-governmental non-profit sector and in public administration
    • Graduates often also pursue their own business activities in art. These are mainly the positions of managers of orchestras, opera ensembles or art agencies
    • Last but not least, they are sought for to participate in productions in direct connection with the practical skills acquired during the studies
  • Occupational Profiles of Graduates

    Students most often find employment in cultural and artistic organisations of the non-governmental non-profit sector and in public administration. Graduates often also pursue their own business activities in art. These are mainly the positions of managers of orchestras, opera ensembles or art agencies. Last but not least, they are sought for to participate in productions in direct connection with the practical skills acquired during the studies.

  • Rules and Conditions for the Creation of a Study Plan

    The study plan consists of compulsory, elective and optional courses and of compulsory artistic study outputs.

  • Goals of Theses

    A student must obtain 60 credits for each year of studies and finish the studies with a state final examination in selected courses, graduation performance defence and bachelor's thesis defence.

    Contents and scope of the final examination:

    Defence of the graduation project, Defence of the Bachelor's thesis, History of Music and Music Organisation and Structures Seminar, Marketing and Management, Economics

7
approximate number of applicants
to be accepted
32
applicants
applied last year

Field of study information

Field of Study
Music Management
Abbreviation
HUDMAN
Code
8201R037
Type
Bachelor's degree programme
Degree
BcA.
Accreditation
to 31/12/2024
Programme
B8201 B-HUDUM Art of Music

Faculty of Music logo
Field of study guaranteed by: