Co je cílem studia Jazzové interpretace?

Cílem studia je připravit absolventa tak, aby uměl pracovat s širokou škálou interpretačních či kompozičně-aranžérských dovedností, přístupů a technik, zároveň aby uplatňoval vlastní rozvinutou tvůrčí představivost a fantazii. Absolvent by měl být schopen zvládnout náročný, rozsáhlý a stylově rozličný repertoár a analyzovat interpretační či kompoziční problémy, včetně návrhů řešení pro sebe, ale i pro své žáky či kolegy. 


Co se dále studenti na jazzových oborech na JAMU naučí?

V rámci studia získají hluboké znalosti hudební historie, estetiky umění a vývoje uměleckých směrů i praktické zkušenosti z fakultních nebo celoškolských projektů (sólové a ansámblové projekty, popřípadě zkušenosti ze zahraničních studijních pobytů). Seznámí se se zdravými fyziologickými a psychologickými návyky spojenými s nácvikem a veřejným provozováním hudby a naučí se i postupy, jak tvořit vědeckou práci. 


Kdo se na studium Jazzové interpretace může hlásit? 

Uchazeč musí v praktické zkoušce prokázat výjimečnou úroveň ve své specializaci a splnit předepsané podmínky přijímacího řízení. Praktická zkouška zjistí odborné a především umělecké předpoklady pro studium zvolené specializace daného studijního programu: Hra na bicí nástroje, Jazzová interpretace, Jazzová kompozice a aranžování. Přijímací zkouška se koná formou sólového či komorního interpretačního výkonu. U specializace Jazzová kompozice a aranžování navíc uchazeč prezentuje minimálně jednu vlastní kompozici či aranžmá.


Jaké jsou konkrétní podmínky přijímacích zkoušek a co si uchazeč musí připravit?

Přijímací řízení se dělí na čtyři části: teoretickou, intonační a praktickou část a všeobecný vědomostní test z jazzové historie.