Kde se na JAMU vyučuje Multimediální tvorba?
Multimediální tvorba se vyučuje na Katedře kompozice a multimediální tvorby. Tato multioborová katedra připravuje budoucí tvůrce pro širokou škálu uplatnění od tradiční soudobé kompozice přes scénickou a elektronickou hudbu až po multimédia a učí je spolupracovat s interprety, dirigenty, sbormistry, operními režiséry a audio inženýry.
Co vše může být multimediálním dílem?
Performance, happening, sonický objekt, interaktivní instalace, umění v internetové síti, interaktivní videoprojekce, ale například i opera, taneční představení, videoklip, experimentální dokument nebo počítačová hra a mnoho dalších. Jedinou podmínkou je využití více, smysluplně a nezastupitelně se doplňujících médií v rámci jednoho díla.
Které fakulty s katedrou spolupracují?
Studium využívá spolupráci čtyř fakult: Hudební a Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně a Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Brno. Každá nabízí pro výuku tohoto oboru specifický soubor předmětů.
Jaké vybavení mohou studenti při výuce používat?
JAMU v rámci své výuky nabízí práci se špičkovým nejmodernějším vybavením, které je vhodné jak pro názornou výuku, tak pro experimentování. Jde například o převod vizuálních, haptických a dalších parametrů na zvuk, realizace grafických partitur, výzkum a další využívání mikrointervalového ladění, interaktivní elektronické systémy, využití mnohakanálové reprodukce pro vytváření plně prostorového zvuku nebo kompoziční zapojení nahrávek zvuků a ruchů okolního prostředí – tzv. field recording atd.). Studenti mohou spolupracovat ale i s Národním divadlem Brno, Galerií TIC, Domem umění Brno, Moravskou galerií a dalšími institucemi (i zahraničními – třeba Institute of Sonology v holandském Den Haagu) a mají možnost si vyzkoušet práci ve vlastních nahrávacích studiích.
A co dalšího ještě může katedra poskytnout?