Co se studenti na Multimediální tvorby naučí? 

Studenti zkoumají různé typy a formáty multimediality, tedy formy umění od tradičních až po nová média, která jsou většinou závislá na čase (tzv. time based art). Výsledkem je např. reálné nebo virtuální multimediální představení, interaktivní prostorová instalace, environment, audiovizuální kompozice, znějící objekty nebo obecně speciální hudební nástroje, videoklip, body art, experimentální film, dokument, hudební nebo taneční performance pro specifická prostředí, veřejný prostor či digitální svět internetu, ale i pro standardní institucionální prezentace současného umění.

 

Na co se klade při výuce důraz? 

Na rozvoj dovedností studentů praktickou prací s technologiemi, kterou si ověří nabyté vědomosti. Tím je samostatná tvorba a veřejná prezentace multimediálních projektů nejrůznějších druhů v budovách školy, veřejném prostoru nebo profesionálních institucích. Studenti se podílejí ale i na přípravě filmů a divadelních představení a spolupracují na nejrůznějších interdisciplinárních projektech.

 

A co dalšího může JAMU studentům nabídnout? 

Součástí výuky jsou i základy marketingu, práva, ekonomiky, pedagogiky i psychologie. Na zkušenou mohou zavítat ale i do zahraničních partnerských škol.

 

 Čemu dalšímu se mohou studenti Multimediální tvorby při studiu věnovat?

Získají přehled o jednotlivých multimediálních formách nejen teoreticky, ale v rámci studia budou mít k dispozici špičkové vybavení a profesionální vedení při realizaci svých tvůrčích snů. Během studia se naučí skládat elektroakustickou hudbu, zjistí, jak se tvoří interaktivní umění, vyzkouší si intervenci do veřejného prostoru a odváží-li se, dá jim JAMU k dispozici i opravdové divadlo, aby mohli připravit velkého představení. Kromě toho budou studovat na škole plné špičkových interpretů, které mohou do svých projektů snadno zapojit!

 

Co by si měl uchazeč připravit k přijímacím zkouškám?

Předložení portfolia domácích prací v celkovém počtu minimálně 20 nebo maximálně 40 položek.    

Forma: například fotodokumentace, záznamy performancí a koncertů, notové zápisy, nahrávky, grafické návrhy a výtvarné práce, realizace internetových stránek nebo projektů na úložišti s funkčním odkazem a přístupem k adrese umístění nebo na digitálním USB nosiči, případně na CD, DVD, audio CD nebo video CD.

Měl by se připravit na zadání, která dostane v den přijímacího řízení: vypracování volného úkolu - koncept projektu multimediálního díla s využitím libovolných médií, vypracování tematického úkolu – koncept projektu multimediálního díla s povinnou hudební složkou, vypracování praktického úkolu – návrh časově determinované obrazové kompozice - foto/video.

Součástí přijímacího řízení je i pohovor o jeho znalostech oboru a jeho historii, o teoretických znalostech a praktických zkušenostech, o znalostech dějin hudebního a výtvarného umění a orientaci v současném uměleckém dění.