Úplné vysokoškolské bakalářské vzdělání dosažené v příslušném oboru studijního programu „Dramatická umění“ nebo v příbuzném studijním programu a oboru. Uchazeči, kteří studovali příbuzné bakalářské obory, musí v ústní zkoušce prokázat dobrou znalost oboru.
Tvůrčí a intelektuální předpoklady (schopnost samostatného úsudku, dobrá úroveň všeobecných vědomostí, vyhraněný zájem o zvolený studijní obor); dobrá zdravotní fyzická i psychická dispozice.
Výrazné talentové předpoklady pro zvolený obor;
Intelektuální předpoklady (dobrá úroveň všeobecných znalostí);
Silná motivace, zájem o zvolený obor i nad rámec studia a chuť osvojovat si nové technologie.
Zkouška probíhá formou rozhovoru nad zaslanými materiály. V pohovoru jsou zjišťovány odborné a tvůrčí předpoklady pro studium zvoleného oboru.
Komise hodnotí
- znalosti z oblasti dějin umění a divadla (výrazný kulturní a společenský rozhled,
- mimořádný zájem o různé druhy umění
- znalost významných děl a představitelů jednotlivých druhů umění
- znalost základů oboru scénografie, (jevištní) technologie
- znalost alespoň jednoho cizího jazyka,
- schopnost kreativního myšlení, směřujícího k samostatné umělecké činnosti, projektům divadelním a site specific, realizacím architektonického svícení, návrhům osvětlení výstav, filmovému a televiznímu svícení, světelnému designu v zábavním průmyslu (koncerty populární hudby, události a show).
- tvůrčí předpoklady (vč. vlastní původní tvorby).
Zkouška probíhá formou rozhovoru nad zaslanými materiály (portfolio vlastních tvůrčích prací z oblasti divadla a výtvarného umění, úvaha o předpokládané teoretické práci (návrh tématu diplomové práce a stručná anotace a úvaha o praktické absolventské práci - návrh a anotace absolventského uměleckého výkonu) a nad vypracovanou analýzou zadaného dramatického textu s důrazem na prostorové, světelné a technické řešení vybraných situací (schopnost jakýmkoli způsobem toto řešení vizualizovat a prezentovat).